پرسش:

دختری 20 ساله هستم که مدت 6 ماه است با پسری از همکلاس هایم وارد رابطه عاطفی و صمیمانه شده ام. این آقا هم سنّ من است. ظاهر او مذهبی و بسیجی است. من از نظر اعتقادی در سطح متوسط می باشم؛ نه خیلی محجبه و نه خیلی آزاد هستم. در این مدت درباره حجاب خیلی با یکدیگر بحث داشتیم. او به شدت غیرتی است. ما در مدت آشنایی به شدت به یکدیگر وابسته شده ایم. ولی اخیرا او بیشتر دوست دارد تماس فیزیکی (بغل و دست دادن) برقرار کند. می گوید:" من این طور رفتار می کنم تا تو حرف بزنی ". من نگرانم؛ هم از این جهت که احساس گناه می کنم و فکر می کنم با این وضعیت، خدا به ما کمک نمی کند که به یکدیگر برسیم و هم از این جهت که بین شخصیت مذهبی و رفتارهای او تضاد وجود دارد. می ترسم در صورت ازدواج دچار مشکل بشویم. از سوی دیگر این آقا کار ندارد و خانواده اش نمی توانند از نظر مادّی او را حمایت نمایند و شرایط ازدواج ندارد. لطفا راهنمایی ام کنید که چه کار کنم.

پاسخ:

دخترهای جوان وقتی وارد رابطه دوستی با پسری می شوند، ازدواج را در نظر می گیرند و به این امید تن به این روابط می دهند که مقدّمه یِ ازدواج باشد. آنها با خود می گویند:«برای شناختِ کامل از همدیگر باید مدتی با هم دوست باشیم». اما همیشه اوضاع آن چنان که دوست دارند پیش نمی رود.

دخترها بیشتر از پسرهای جوان فکر می کنند و موضوعات مختلف را از زوایای متفاوت مورد بررسی قرار می دهند. پسر وقتی از درگیریِ ذهنِ دوستِ دخترش باخبر می شود، می گوید:«ذهنت را با این فکرها مشغول نکن». متأسفانه پسرها در این دوستی ها قصد ازدواج ندارند و بیشتر به دنبال لذت جویی هستند و به آینده و پیامدهای این روابط و دوستی ها فکر نمی کنند. پسری که واقعا قصد ازدواج دارد، نشانه هایی دارد که به چند مورد از آنها اشاره می کنم:

- دختر را به خانواده خود معرفی می کند.
- محدودیت های دختر را می پذیرد و به عقایدش احترام می گذارد.
- دایما درباره مسایل جنسی صحبت نمی کند.
- در مورد خانواده دختر پرس و جو می کند و دوست دارد با آنها آشنا شود.
- به دنبال ارتقای شرایط شغلی و تحصیلی است و خدمت سربازی را پیگیری می کند و مسوولیت این امور را می پذیرد.

این آقا که با شما دوست شده، برای اینکه حسّ ترحّم تان را برانگیزد، مظلوم نمایی می کند. داستان هایی از فقر خانواده اش در گوشتان زمزمه می کند. با اینکه ژست بسیجی و مذهبی بودن به خود گرفته، محدودیّت های شما را به عنوان یک دختر نمی پذیرد. او در پِیِ تماس بدنی با شماست و بهانه بنی اسرائیلی برایش می آورد. او حتی به عقایدش پشت پا می زند و به تدریج آنها را زیر پا می گذارد. در کجای دین اسلام و مکتب تشیّع، اجازه داده شده مردی، زن نامحرم را بغل کند؟؟!! متأسفانه در این روابط شاهد هستیم که دختر و پسر روز به روز بیشتر معیارهای رابطه پاک را زیر پا می گذراند. دختری که اصلا تصوّر نمی کرد روزی با پسری غریبه تماس بدنی پیدا کند، راضی می شود با او دست بدهد. دخترخانم هیچ وقت به خود اجازه نمی داد مردی نامحرم از او تقاضای عکس نماید؛ اما روزی می رسد که عکس بدون پوشش دراختیار پسر قرار می دهد و روزی می رسد که تصور می کند «این رابطه به ازدواج ختم می شود؛ پس چه اشکالی دارد به نیاز جنسیِ او پاسخ مثبت دهم؟». اینجاست که من می گویم:«دخترخانم قدم قدمْ خود را به چاه انداخت». از این به بعد، پسر از دختر فاصله می گیرد. دیگر مثل گذشته به دختر ابراز علاقه نمی کند. برای عشقش وقت ندارد. چون او دیگر در اولویّت نیست. مهم ترین اشتباهی که این دخترها در رابطه مرتکب می شوند، از این جا شروع می شود که دخترخانم با خود می گوید:« این با بقیه فرق داره ». اما بعد از اینکه به خواستِ جنسیِ پسر جواب داد و پسر به امیال نفسانی اش رسید و دختر در نظرش جذابیتش را از دست داد، دختر به این مسأله پِی می برد که «این هم مثل بقیه بود و فقط منو به خاطر می خواست».

این پسرها زرنگ هستند. آنها با دوست دخترشان ازدواج نمی کنند. پژوهش ها نشان داده نهایتا چهار درصد از دوستی های دختر و پسر به ازدواج ختم می شود و از این تعداد هم، درصد بالایی از این ازدواج ها سرانجام خوبی ندارد و به خاطر تفاوت های فاحش در باورها، سلایق، عقاید و نظرات به اختلاف و جدایی ختم می شوند. متأسفانه عده زیادی از این پسرها، نه تنها با دوست دخترشان ازدواج نمی کنند؛ بلکه برای پس از ازدواج او، افکار شیطانی در سر می پرورانند. آنها عکس ها و فیلم های دوران دوستی با دخترخانم را نگه می دارند تا بتوانند هر وقت خواستند او را تحت فشار قرار دهند.

توصیه می کنم هر چه زودتر به این رابطه که سرانجام خوشی ندارد پایان دهید. اگر به این آقا عکسی داده اید، از او بگیرید و تمام یادگاری هایش را دور بریزید یا به خودش برگردانید تا این رابطه به تدریج در ذهن تان کم رنگ شود و منتظر خواستگار متدیّنی باشید که رفتار و عقایدش با یکدیگر همخوانی دارند.

http://www.askdin.com/showthread.php?t=65343&p=1023684&viewfull=1#post10.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ازدواج ,دختر ,رابطه ,دوست ,خانواده ,ندارد ,دخترشان ازدواج ,دوست دخترشان ,تماس بدنی ,دوست دارد ,وارد رابطه ,دوست دخترشان ازدواج
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Laura ارگانیک هاااااا بانک اطلاعات مشاغل ایران amozesh مجله ياس تنها شامل مطالب پزشکي،بارداري،زناشويي،آشپزي،کودک مي باشد موسیقی.شعر.عکس.ادبیات.سینما استخدام ،اخبار استخدام Amber .